Manapság rengeteg szó esik a versenyképesség meghatározó eleméről, az innovációról. De miről is van szó pontosan? Mi az innováció? Miben más, mint a kutatás-fejlesztés? És mik a főbb jellemzői? Közhely, hogy a Covid katalizálta az egyébként is zajló alapkutatásokat, de miképpen történt mindez?
Az egyik közkeletű tévhit szerint innováció alatt a nagy horderejű, átütő újításokat értjük, ez azonban nincs így. Az „árnyalatnyi javítást” szolgáló változtatások legalább ennyire fontosak – ezeket inkrementális vagy fejlesztő innovációnak nevezzük.
A Ludovika Podcast adásában mesél minderről Szakos Judit, innovációs szakértő, az NKE Eötvös József Kutatóközpont Amerika Kutatóintézetének tudományos segédmunkatársa, aki a mítoszok mellett arról is beszél, hogyan valósulnak meg az innovációs folyamatok az egyetemen és mi a szerepe ebben az Innovációs és Technológiai Irodának.
A beszélgetés a TKP2021-NKTA-51 számú projektben, a Kulturális és Innovációs Minisztérium Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alapból nyújtott támogatásával, a TKP2021-NKTA pályázati program finanszírozásában valósult meg.