NEMZETI KÖZSZOLGÁLATI EGYETEM
Pályázati és Projektmenedzsment Iroda

Navigátor - 3. évfolyam

A Navigátor elindításával célunk, hogy hasznos információkkal tudjuk segíteni az egyetemi pályázati tevékenységet, továbbá hogy a kiadvány kiindulópontként szolgálhasson a pályázni kívánók számára, megbízható tájékoztatást adva a hazai és nemzetközi pályázati kiírásokról, a megvalósítás tekintetében releváns szabályokról és azok változásairól. 

 

Kiadás
Kiemelt tartalom
Megtekintés

2021/12. szám

A Tématerületi Kiválósági Program folytatásaként meghirdetett 2021. évi Tématerületi Kiválósági Program keretében a Nemzeti Közszolgálati Egyetem három pályázatával támogatásban részesült. A Program 2025 végéig biztosít forrásokat az egyetem kutatás-fejlesztési és innovációs tevékenységeihez. A Tématerületi Kiválósági Program célja, hogy a tudásközvetítő szervezetek szakmai kiválóságukra építve, tématerületi kutatásfejlesztési programokat bonyolítsanak le, valamint növeljék a tudományos láthatóságot.

MEGTEKINTÉS

2021/11. szám

Magyarország csatlakozott a nyílt tudomány nemzetközi kezdeményezéshez, amelynek célja, hogy mindenki számára hozzáférhetővé tegyék a kutatás-fejlesztés és innováció eredményeit. A csatlakozással a kutatás, fejlesztés során létrejött eredmények, dokumentumok, információk szabad felhasználására nyílik lehetőség. Az átláthatóságon, együttműködésen alapuló nyílt tudomány kezdeményezés új lehetőséget teremt a tudományos eredmények hasznosulására.

MEGTEKINTÉS

2021/10. szám

A 2021 májusában elfogadott Európai Védelmi Alap pályázatainak benyújtására 2021. szeptember 9. és december 9. között van lehetőség. A pályázati híreket tekintve jelen időszak további kiemelt híre, hogy a doktori hallgatók körében tapasztalt rendkívüli népszerűségére tekintettel a 2020/21-es tanévben első alkalommal meghirdetett Kooperatív Doktori Program a 2021/22-es tanévben ismét meghirdetésre került, kibővítve a Nemzetvédelmi Alprogrammal. A Kooperatív Doktori Program Nemzetvédelmi Alprogram célja, hogy a nemzetstratégiai ágazatra fókuszálva célzottan támogassa a tudományos életutakat és a hazai kutatói utánpótlást, akik szakmai ismereteiket a legfrissebb tudományos kutatási eredményekkel kívánják gyarapítani, és elkötelezettek tudásuk nemzetvédelmi területen való hasznosításában.

MEGTEKINTÉS

2021/9. szám

2021. augusztus 1-jétől Fejlesztési Igazgatóság létesült Egyetemünk központi szerveként, melynek keretében működik tovább az Innovációs és Technológiai Iroda, valamint a Pályázati és Projektmenedzsment Iroda. Az Igazgatóság feladata az Egyetem egyes kiemelt fejlesztési programjainak vezetése, illetve szervezése, a kutatás-fejlesztési és innovációs folyamatok támogatása és összekapcsolása a pályázati és projektszervezési tevékenységgel. Az Egyetem rektora augusztus 1-jével fejlesztési igazgatói feladatokkal bízta meg Kohut Balázs közgazdászt és külügyi szakértőt, aki több mint 20 éve dolgozik a közigazgatásban.

A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal közzétette az OTKA pályázatok eredményét, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem két kutatója kezdheti meg kutatási projektjét az Alap finanszírozásában.

MEGTEKINTÉS

2021/8. szám

Az Európai Unió 2021-2027 időszakra szóló, Horizont Európa néven bemutatott „Widening participation and strengthening the European Research Area” munkaprogram pályázati felhívásai megjelentek, a program az alacsonyabb innovációs teljesítményű, úgynevezett widening országokat célozza. Az őszi beadású Teaming, Twinning és European Excellence Initiative pályázatai célzott módon támogatják a felzárkózó országok résztvevőit a KFI kapacitásaik megerősítésében, illetve részvételük javításában.

Az Innovációs és Technológiai Minisztérium a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal útján 2021. júniusában meghirdetett Kooperatív Doktori Program (KDP) 2021. évi pályázati felhívására a jelentkezés augusztus 31-én zárul. A Kooperatív Doktori Program sikeres pályázói szakmai ismereteiket a legfrissebb tudományos kutatási eredményekkel gyarapíthatják, továbbá vállalati együttműködésben, a doktori iskolák intézményes keretei között dolgozhatják fel témájukat.

MEGTEKINTÉS

2021/7. szám

A 2020. évi program népszerűségére tekintettel az Innovációs és Technológiai Minisztérium a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal útján 2021. júniusában meghirdette a Kooperatív Doktori Program (KDP) 2021. évi pályázati felhívását. A KDP célja, hogy a kutatás-fejlesztés és innováció területén tovább bővítse azon munkavállalók létszámát, akik szakmai ismereteiket a legfrissebb tudományos kutatási eredményekkel kívánják gyarapítani, és elkötelezettek tudásuk társadalmi, gazdasági hasznosításában. Ezen megfogalmazott cél elérése érdekében a KDP-ben részt vevő doktori hallgatók vállalati együttműködésben, a doktori iskolák intézményes keretei között dolgozhatják fel témájukat.

A nemzetközi projektek tekintetében jelentős állomás, hogy az Európai Bizottság elfogadta a Horizont Európa 2021–2022-es időszakra szóló fő munkaprogramját, amely az összesen 14,7 milliárd eurós keretösszeggel gazdálkodó program célkitűzéseit és konkrét témaköreit tartalmazza. A program révén megvalósuló beruházások elősegítik a zöld és digitális átállás felgyorsítását, illetve hozzájárulnak a koronavírus-világjárvány utáni fenntartható helyreállításhoz és az Európai Unió jövőbeli válságokkal szembeni rezilienciájához.

Európa és a világ minden tájáról lehet pályázni a programban való részvételre, amelynek célja elősegíteni az Európai Kutatási Térség megerősítését. Az első pályázati felhívások június 22-én jelentek meg a Bizottság finanszírozási és pályázati portálján.

MEGTEKINTÉS

2021/6. szám

A Miniszterelnökség megbízásából az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő nyílt pályázatot hirdet az Országos Tudományos Diákköri Konferenciához és a tudományos műhelyeihez kapcsolódóan, valamint a szakkollégiumok tehetséggondozó programjainak támogatására. A pályázatok a Nemzeti Tehetség Program részeként valósulnak meg, melynek célja a hazai és a határon túli tehetséges tanulók, fiatalokat támogató tehetségsegítő programok működtetése.

MEGTEKINTÉS

2021/5. szám

Magyarország elkészítette a Helyreállítási és Alkalmazkodási Tervét, amely az Európai Unió nyújtotta Helyreállítási Alap célkitűzéseihez igazodva a járvány gazdasági és társadalmi hatásaira reagál, emellett a zöld és digitális átállást segíti elő. A Terv társadalmi véleményezésére 2021. április végéig volt lehetőség, amelynek keretében a szakmai szervezetek és az állampolgárok megismerhették az ezzel kapcsolatos anyagokat, megtehették észrevételeiket, javaslataikat.   

MEGTEKINTÉS

2021/4. szám

Az Európai Bizottság a Horizont Európa kutatási és innovációs keretprogramjához kapcsolódó 2021-2022-re szóló tematikus munkaprogram tervezetei elérhetővé váltak. Az érdeklődők számára számos információ érhető el a pályázatok benyújtásáról, értékeléséről és a nyertes konzorciumokkal kötendő támogatási szerződés részleteiről is.

MEGTEKINTÉS

2021/3. szám

Az Európai Bizottság előterjesztette az Európai Kutatási Tanács 2021. évi munkaprogramját. Ez a Horizont Európa keretprogramnak, Európa 2021 és 2027 közötti időszakra szóló új kutatási és innovációs keretprogramjának első munkaprogramja. A munkaprogram három fő pályázati felhívást tartalmaz felderítő kutatási tevékenységekre, összesen 1,9 milliárd eurós költségvetéssel. Az új pályázati programon belüli első pályázati felhívás az Európai Kutatási Tanács indító támogatására vonatkozik, de várhatóan hamarosan elérhetők lesznek a konszolidációs támogatásról és az élkutatói támogatásról pályázati felhívások is.

MEGTEKINTÉS

2021/2. szám

A Kooperatív Doktori Program pályázat keretében a Nemzeti Közszolgálati Egyetem a pályázó tizennyolc magyar egyetem közül a hét legeredményesebb intézmény között szerepel. A Kooperatív Doktori Program célja, hogy a kutatás-fejlesztés-innováció területén tovább bővítse azon munkavállalók létszámát, akik szakmai ismereteiket a legfrissebb tudományos kutatási eredményekkel kívánják gyarapítani, és elkötelezettek tudásuk társadalmi és gazdasági hasznosításában.

MEGTEKINTÉS

2021/1. szám

Meghirdetésre kerültek az OTKA pályázatok, valamint a következő fejlesztési periódushoz kapcsolódóan megkezdődött Magyarország 2021-2027 közötti uniós fejlesztési tervéről szóló társadalmi egyeztetés. A társadalmi egyeztetés célja, hogy a szakmai szervezetek és az állampolgárok megismerjék a fejlesztési időszak alapdokumentumait, a Partnerségi Megállapodást és az Operatív Programokat, és megtegyék azzal kapcsolatos észrevételeiket és javaslataikat.  

MEGTEKINTÉS