NEMZETI KÖZSZOLGÁLATI EGYETEM
Pályázati és Projektmenedzsment Iroda

Navigátor - 4. évfolyam

A Navigátor elindításával célunk, hogy hasznos információkkal tudjuk segíteni az egyetemi pályázati tevékenységet, továbbá hogy a kiadvány kiindulópontként szolgálhasson a pályázni kívánók számára, megbízható tájékoztatást adva a hazai és nemzetközi pályázati kiírásokról, a megvalósítás tekintetében releváns szabályokról és azok változásairól. 

 

Kiadás
Kiemelt tartalom
Megtekintés
2022/12. szám

Az Európai Innovációs és Technológiai Intézet új felhívást tett közzé az EIT HEI Initiative (EIT Felsőoktatási Intézmény Kezdeményezés) keretében, amelynek célja az innováció fellendítése a felsőoktatásban.

Az újonnan meghirdetett 12 millió eurós felhívás támogatja az intézményeket és partnereiket. Új eleme, hogy a technológiai tehetségek felsőoktatási képzésére helyezi a hangsúlyt összhangban az Európai Innovációs és Technológiai Intézet friss kiemelt programjával, a Deep Tech Talent Initiative kezdeményezéssel, amely 2023-ig egymillió európai tehetség képzését tűzte ki céljául.

A pályázatokkal kapcsolatos hírek, események és a projekt ötletek megfogalmazása jegyében ajánlom szíves figyelmükbe a hírlevelünk 4. évfolyamának 12. számát,  további információkért látogassanak el weboldalunkra.

Az év végéhez közeledve a Pályázati és Projektmenedzsment Iroda valamennyi munkatársa nevében békés karácsonyt és eredményekben gazdag, boldog új évet kívánok.

MEGTEKINTÉS
2022/11. szám

A Nemzeti Közszolgálati Egyetem meghirdette a Proof of Concept Program (PoC Program) második pályázatát az egyetemi polgárok innovációs tevékenységének támogatása érdekében. Pályázni önállóan vagy csapatban megalkotott projektjavaslattal, egészen 2022. november 30-ig lehet. A program célja a kutatási-fejlesztési eredményként létrejött, új vagy javított termék, eljárás vagy szolgáltatás, továbbá az ehhez kapcsolódó prototípus és kísérleti modell kidolgozása.

A pályázatokkal kapcsolatos hírek, események és a projekt ötletek megfogalmazása jegyében ajánlom
szíves figyelmükbe a hírlevelünk 4. évfolyamának 11. számát, valamint további információkért
látogassanak el weboldalunkra.

MEGTEKINTÉS
2022/10. szám

A Horizont Európa program támogatásával megjelent a Water4All partnerség első felhívása, melynek célja a rendszerszintű átalakulások és változások ösztönzése a teljes kutatási és vízügyi innovációs értéklánc mentén. A partnerség első transznacionális felhívását vízkészlet-gazdálkodás, illetve a vízgazdálkodás eszközei témában jelentette meg. A pályázás két lépcsőben zajlik, az előpályázatot 2022. október 31. 15 óráig lehet benyújtani, majd az értékelését követően a teljes pályázati anyag benyújtásának határideje 2023. március 20.

A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alapból meghirdetett kutatás-fejlesztési projektek hazai támogatásáról született döntés a nemzetközi kétoldalú tudományos és technológiai (TéT) együttműködések, valamint az „OTKA” pályázatok keretében. A felhívások segítik az adott relációval kétoldalú TéT együttműködés keretében folytatott kutatások résztvevőinek mobilitását és ösztönzik a nagyobb volumenű projektalapú partnerségeket, az „OTKA” kutatási témapályázatok kapcsán pedig a tematikus prioritások nélküli, bármely tudományterületen végezhető ígéretes alapkutatási programok megvalósulását.

MEGTEKINTÉS
2022/9. szám

2022. szeptember elsejei kezdettel elindult a Pályázati és Projektmenedzsment Iroda honlapja. A honlap folyamatosan frissülő tartalmakkal nyújt segítséget a pályázni kívánók számára, naprakész tájékoztatást adva a hazai és a nemzetközi pályázati kiírásokról, és a futó projektek megvalósítását érintő releváns szabályokról, azok változásairól.

A Pályázati és Projektmenedzsment Iroda keretein belül megújult a Horizon Információs Pont, melynek célja az egyéni kutatók, valamint az egyes kutatócsoportok felkészítése arra, hogy minél sikeresebben mutatkozzanak be és állják meg helyüket a rendkívül kompetitív nemzetközi kutatási környezetben. A kutatói munka támogatásának alapja a széles körű tájékoztatás és az egyéni kutatói karrierpályához illeszkedő pályázattípusok megismertetése, melyben az Információs Pont munkatársai felkészülten állnak a kutatók rendelkezésére.

Megjelent a 26/2022-es számú Rektori Utasítás a Nemzeti Közszolgálati Egyetem pályázatkezelési és projektmegvalósítási szabályairól, amely a benyújtandó pályázatok tervezésére, előkészítésére, benyújtására, az elnyert támogatások kezelésének módjára, egyetemi eljárásrendjére irányul.

2022. augusztus 31-ével változás történt az Egyetem vezetésében. Ezúton is köszönjük a fejlesztési rektorhelyettesi tisztségéről leköszönő Dr. Kis Norbert, egyetemi tanárnak a szakmai iránymutatását, támogatását. A fejlesztési rektorhelyettesi feladatok ellátására 2022. szeptember 1-től Dr. Kristó Katalin docens asszony kapott felkérést, akinek rektorhelyettesi munkájához sok sikert kívánunk!

MEGTEKINTÉS

2022/8. szám

A Water4All európai partnerség szeptember 1-jén jelenteti meg első transznacionális felhívását. A partnerség fő célja, hogy hosszútávon elérhető legyen a biztonságos vízhasználat. A Water4All európai partnerség közvetlenül a nyarat követően, szeptember 1-jén jelenteti meg első transznacionális felhívását a következő témában: Vízkészlet-gazdálkodás: a hidroklimatikus természetű szélsőséges időjárási jelenségekkel szembeni reziliencia, ezen eseményekhez való adaptáció és a negatív következmények enyhítése, illetve a vízgazdálkodás eszközei (Management of water resources: resilience, adaptation and mitigation to hydroclimatic extreme events and management tools). A pályázás két lépcsőben zajlik, az előpályázatot október végéig lehet benyújtani.

A felhívásra nemzetközi konzorcium pályázhat, amelynek minimum három, a közös felhívást finanszírozó országból – de ebből minimum kettő uniós tagállamból vagy társult államból – jövő kutatócsoportból kell állnia. A nyertes nemzetközi konzorciumok magyar tagjai a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal hazai partnerségi pályázatának forrásaiból juthatnak támogatáshoz, egy külön magyar nyelvű pályázatot benyújtva.

MEGTEKINTÉS

2022/7. szám

Megnyílt a „Minőség-Innováció 2022” nemzetközi pályázat hazai fordulójára való jelentkezés. A pályázat célja az innovációs teljesítmények nemzetközi megmérettetése, elsődlegesen a vevői-fogyasztói igények szempontjaira helyezve a fókuszt. A verseny hazai fordulóját a European Organization for Quality Magyar Nemzeti Bizottság (EOQ MNB) Egyesület szervezi. A kiválasztott Nemzeti Díjnyertes projektek vehetnek részt a verseny nemzetközi fordulóján. A felhívásra oktatási szférában működő intézmények is pályázhatnak.

 Az Innovációs és Technológiai Iroda elindította „Innováció&Technológia” nevű blogját a ludovika.hu oldalon. Az Iroda célja, hogy a tudományos írások, valamint a blog műfaját keresztezve, közvetlenebb formában tájékoztassák, elgondolkodtassák, egyben inspirálják, kreativitásra, aktivitásra ösztönözzék a blog minden olvasóját.

MEGTEKINTÉS

2022/6. szám

A Nemzeti Közszolgálati Egyetem a Tématerületi Kiválósági Program 2020 keretében pályázatot hirdet szabadalmi oltalom alatt álló műszaki megoldások, illetve a jövőben iparjogvédelmi oltalomban részesíthető alkotások megvásárlására. A pályázat célja az Egyetem alaptevékenységéhez köthető szellemi alkotótevékenység ösztönzése. A rendelkezésre álló teljes pályázati keretösszeg 10 millió forint. A pályázás 2022. augusztus 5-ig lehetséges.

Az Innovációs és Technológiai Iroda a 2019-1.2.1-EGYETEMI-ÖKO-2019-00014 „Közszolgálati Technológia Transzfer Kezdeményezés” (KTTK) projekt keretében az egyetemi polgárok innovációs tevékenységének támogatása érdekében hirdette meg a Proof of Concept Programot. A pályázat célja a kutatási eredményként létrejött, új vagy javított termék, eljárás vagy szolgáltatás, továbbá az ehhez kapcsolódó prototípus és kísérleti modell kidolgozása. Az előzetes projektjavaslatok benyújtására 2022. július 1-ig van lehetőség.

MEGTEKINTÉS

2022/5. szám

Az Innovációs és Technológiai Minisztérium a Kooperatív Doktori Kollégium javaslata alapján meghozott 2022. április 13-án kelt döntése szerint a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen újabb 3 fő doktori hallgató részesülhet ösztöndíj támogatásban. A Közigazgatás-tudományi Doktori Iskola 2 fő doktori hallgatója, valamint a Rendészettudományi Doktori Iskola 1 fő doktori hallgatója folytathat kutatómunkát a Kooperatív Doktori Program keretében.

A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal és koreai partnerei meghirdették közös pályázatukat. A 360 millió forint keretösszegű pályázat a magyar-koreai kétoldalú tudományos és technológiai (TéT) megállapodáshoz kapcsolódóan ösztönzi a kutatás-fejlesztési együttműködéseket. Pályázatot benyújtani bármilyen tudományterületen lehetséges. Az áprilisban megnyílt pályázatra 2022. május 31-ig lehet jelentkezni.

MEGTEKINTÉS

2022/4. szám

Az Európai Bizottság 225 új, a tagállamok modern közigazgatását, a fenntartható növekedési stratégiákat és az ellenállóképes gazdaságot célzó projektet hagyott jóvá március 9-én, a Technikai Támogatási Eszköz keretében.

A munkaprogram több új elemmel is bővült. Az egyik újdonság, hogy lehetőség nyílik több országra vagy régióra kiterjedő projekteket megvalósítani. Ezen felül létrejött az úgynevezett kiemelt projektek kategóriája, amelynek keretében olyan reformok támogathatók, amelyek iránt nagy a tagállami igény, és emellett összhangban vannak az uniós prioritásokkal. A programok segítségével az országok várhatóan gyorsabban és hatékonyabban tudnak majd reagálni a jelenlegi és jövőbeli gazdasági és társadalmi változásokra.

MEGTEKINTÉS

2022/3. szám

A digitális és zöld átmenet globális kontextusában a fenntarthatóság, valamint az energia- és erőforrás-problémák kezelése alapvető fontosságú. Az Eureka tematikus klaszterei közös felhívást jelentettek meg, hogy a fenntarthatóságot elősegítő projekteket támogassanak a klaszterek fókuszterületein átnyúlva. Az Eureka Clusters Sustainability Call 2022 célja, hogy transznacionális együttműködési projektek létrehozásával ösztönözze az innovációt ezeken a területeken.

MEGTEKINTÉS

2022/2. szám

A projektek keretében létrehozott intézkedéseknek illeszkedniük kell a Belső Biztonsági Alap által meghatározott célokkal, valamint az általános Uniós érdekekkel az ISF Szabályozások keretében összefoglalt biztonsági kihívást jelentő események és válságok elleni hatékony felkészülés, védelem és kockázatkezelés érdekében. Az egyedi intézkedések célja, hogy támogatást nyújtson a tagállamoknak az innovatív technológiák és módszerek bevezetésére, fejlesztésére, validálására és alkalmazására. A pályázat benyújtására az ISF-ben részt vevő összes tagállam jogosult.

MEGTEKINTÉS

2022/1. szám

2021. december 29-én az Innovációs és Technológiai Minisztérium szakpolitikai támogatásával a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal kiírta a 2022. évi OTKA pályázatokat. A 13,5 milliárd forintos keretösszeg mintegy 350-400 alapkutatási projekt megvalósítását, kimagasló tudományos eredmények elérését, új módszerek és eljárások kidolgozását, a természeti és társadalmi jelenségek mélyebb megismerését segítheti.

MEGTEKINTÉS