NEMZETI KÖZSZOLGÁLATI EGYETEM
Pályázati és Projektmenedzsment Iroda
 

Közigazgatás- és Közszolgáltatás- Fejlesztési Operatív Program KÖFOP-2.1.1-VEKOP-15-2016-00001

 

 

 

 

Finanszírozó: Európai Unió és Magyarország Kormánya

Program neve: Közigazgatás- és Közszolgáltatás- Fejlesztési Operatív Program

Projekt címe: A jó kormányzást megalapozó közszolgálat- fejlesztés

Projekt azonosító: KÖFOP-2.1.2-VEKOP-15-2016-00001

Támogatás összege: 11.800.000.000 Ft

Projekt kezdete: 2016.04.01

Projekt vége: 2020.09.30

További információ: Nemzeti Közszolgálati Egyetem

 

Projekt célja:

A projekt stratégiai célja egy olyan átfogó közszolgálat fejlesztési folyamat megvalósítása, amely megalapozza a jó kormányzás és a szolgáltató szemléletű közigazgatás elérését a szervezeti kultúra átalakításával, korszerű ismeretek és szervezési gyakorlatok széles körben történő terjesztésével. Cél a szolgáltatási szemlélet és etikus működés megerősítése a közszolgálatban, amely a közigazgatás emberi erőforrás-gazdálkodásának fejlesztésén és a közszolgáltatások színvonalának javításán keresztül teremthető meg.

A projekt beavatkozási területei
1. alprojekt: A jó kormányzást célzó tény-alpú közszolgálat-fejlesztés hatásvizsgálati és kutatási megalapozása
Az egyetem célja olyan szellemi tudásközpont kifejlesztése, amely a koordinált intézményi közszolgálati tudáskoncentráció elve mentén tudományos alap és alkalmazott kutatásokat végez, ezáltal hozzájárul a jó kormányzás hatékonyságának és a minőségi állami működés, az államreform tudományos alapokon nyugvó támogatásához; és képes olyan komplex hatásvizsgálatra, amely az állam teljesítményéről és a kormányzás minőségéről empirikus kutatási eredményeken nyugvó, a fejlesztések szempontjából kiemelten hasznosítható értékelést ad

2. alprojekt: A közszolgálat-fejlesztés nemzetközi kompetencia-igényeinek támogatása
A szakmai fejlesztési terület fókuszpontja a közszolgálati szakemberek nemzetközi kompetenciafejlesztése. Más országokban előállított tudás, ismeret és módszertan elérhetővé tétele, megismerése, bevonása, értelmezése és összekapcsolása a magyar közszolgálat tudásával, tényleges képességeivel, igényeivel.

3. alprojekt: Közszolgálati kiválósági központ fejlesztése
A közszolgálati képzések – és továbbképzések, a közszolgálati tudásmenedzsment központi intézményében a szolgáltatások minőségét és a működés hatékonyságát erősítő kapacitásépítés.

4. alprojekt: A közszolgálati szellemi vagyon fejlesztése, a tudáshoz jutás elősegítése
Tudástartalom szolgáltatása. Tudáshoz jutás elősegítése a modern infó-technológiai eszközök alkalmazásával. 
Célszegmens: közszolgálati dolgozók, önkormányzati dolgozók, oktatók, kutatók, hallgatók, akadémiai közösség, nemzetközi tudományos közélet.

5. alprojekt: A fejlesztéspolitikai kapacitások erősítése
Képzési, továbbképzési programok fejlesztése, valamint képzések megtartása az EU strukturális és befektetési alapok (2014-2020) forrásaival kapcsolatos feladatokat ellátó közszolgálati szakemberek számára annak érdekében, hogy a kompetens korszerű tudású közigazgatási állomány rendelkezésre álljon a fejlesztéspolitika területén, mind a fejlesztések megvalósításának, mind pedig ellenőrzésének, nyomon követésének oldalán.

6. alprojekt: A helyi önkormányzati közszolgálati stratégiai-fejlesztési képességek erősítése
Önkormányzati célcsoportú képzési és tudásátadási rendszer kialakítása önkormányzati tudásközpont bázisán, amely kutatásokat szervez, stratégiai-fejlesztési tanácsadó-hálózatot működtet az ágazati, fejlesztéspolitikai intézményrendszer és az önkormányzatok számára; tudásközösség (háló) építésével a helyi kormányzás és a közszolgálat-fejlesztés gyakorlata, szakirodalma, innovációs tudásanyag és önkormányzati „jó gyakorlatok” hozzáférhetők és rendszerezett módon jelennek meg az ágazatirányítás és az önkormányzatok számára.

7. alprojekt: Jó Állam Mutatók mérése
A KÖFOP keretében megvalósuló kiemelt projektek kötelezően vállalandó „Jó Állam” mutatók szerinti előrehaladásának mérhetősége és mérése terén szakmai, módszertani támogatás. A kiemelt projektekhez kapcsolódó „Jó Állam” mutatórendszer szükségessé váló fejlesztési irányainak, területeinek feltárása illeszkedve az államreform célrendszeréhez.

8. alprojekt:Digitális Jólét Program kutatási megalapozása
A beavatkozás keretében az alábbi hiánypótló és Magyarország versenyképességéhez hozzájáruló kutatások kerülnek megvalósításra: Digitális stratégiaalkotás. Okos város, okos járás közigazgatási mintaprojekt létrehozása, a jelenlegi „okos város” megoldások tesztelése, ügyfélelégedettség és hatékonyság mérése, szabályozási és finanszírozási modellek, képzésfejlesztés kidolgozása Közadat-újrahasznosításhoz szükséges megalapozó tanulmányok, digitális alkalmazások, kataszterek, felmérések, hatásvizsgálati számítások, nemzetközi összehasonlítások Közteherviselés a digitális jólétben Az informatikai rendszerek nyílt megoldásokon alapuló biztonságos üzemeltethetőségének megvalósítása.